Titanium


Kamień naturalny - Granit
Pochodzenie - Brazylia
Główne kolory: czarny szary złoty

Titanium, znany też jako Black Forest Gold, oszałamiający kamień naturalny z Brazylii, który jest bardzo poszukiwany na blaty i panele ścienne.

Chociaż w przemyśle kamień ten jest klasyfikowany jako granit, jest rodzajem łupka, jednego z tak zwanych „nowych” granitów wydobywanych w ostatnich latach. Te rodzaje granitów składają się z mieszanki twardego kwarcu, który poleruje do wysokiego poziomu, do miękkiej miki, która nie osiąga tego samego poziomu polerowania. Stąd różnorodny wygląd widoczny w sposobie, w jaki światło odbija się od powierzchni i krawędzi tego rodzaju kamienia. Są one również generalnie bardziej miękkie niż bardziej tradycyjne rodzaje monumentalnych granitów, dlatego należy zachować nieco większą ostrożność podczas umieszczania bardzo twardych i ostrych przedmiotów na powierzchni tego kamienia. Z różnymi odcieniami głębokiej czerni w tle, które przecinają małe lub bardzo duże wiry przezroczystych, podobnych do białych lub kwarcowych kryształów losowo przeplatających się przez kamień. Znajdziesz tu również rozproszone bardzo drobne, błyszczące ziarna miki w kolorze srebrnym lub złotym. Zachwycający kamień, który ostatnio cieszy się dużą popularnością, używany jako ciemniejszy kontrast w klasycznej białej kuchni lub współczesnych, ciemniejszych, nastrojowych projektach.

Titanium to uderzający ciemny granit o silnym ruchu i wzornictwie. Titanium znany jest z nieregularnych białych i złotych krystalizacji w całym kamieniu na intensywnym czarnym tle. Titanium pęka w szwach od eleganckiego ruchu i z całą pewnością będzie stanowił wyraz w każdej wybranej przestrzeni. Titanium jest stylowy i trwały, co czyni go idealnym kamieniem naturalnym do zastosowań zewnętrznych i wewnętrznych.


Znany też jako:
Black Forest Gold

Zobacz też:

Black Forest
Port Laurent
Belvedere
Black Fusion
Cosmic Black
Black Mingue